Dorost má nového kondičáka. Přenese nasazení do sezony?

08.08.2023 | Petr Komárek

Jednotlivé kategorie hokejistů SK Prostějov 1913 se postupně chystají na novou sezonu. Dorost s hlavním trenérem Pavlem Musilem plánuje stejně jako juniorka doplnit kádr. Aktuálně se na soupisce druhé nejstarší prostějovské kategorie nachází tři brankáři a jedna brankářka, čtyři obránci a šestnáct útočníků a jedna útočnice. Kouč Musil se netají nejvyššími cíli, klíčová ale podle něj bude postupná práce.

Průběh letní přípravy prostějovského dorostu však Musila příliš nepotěšil. Důvodem byla nízká účast hráčů na trénincích. „Přístup některých z nich bohužel v letní přípravě nebyl ideální, což se během ligové sezony určitě projeví. Někteří hráči byli navíc dlouhodobě zranění, takže se do tréninku také moc nezapojili,“ přiznává. Dorostenci dostali nového kondičního trenéra Jiřího Jurtíka. „V první části přípravy jsme se s ním zaměřili především na vytrvalost a sílu. Zakončili jsme ji soustředěním v Jeseníkách. Červen byl z velké části o dynamické síle a akcelerační a frekvenční rychlosti,“ přibližuje Musil průběh suché přípravy.

Naopak s letním přípravným kempem u něj až na pár drobností panovala spokojenost. „Ze začátku byl u některých hráčů po měsíci volna menší problém s morálkou, ale určili jsme si v kabině jasná pravidla, takže zbytek týdne proběhl bez problému. Kemp byl zaměřený především na individuální dovednosti, součinnost a nabírání fyzické kondice,“ sděluje.

Tréninky mimo led neboli off-ice vedl kondiční trenér Jurtík. „Patří mu velký dík, jak mužstvo mimo led připravuje. Hráči se pod jeho vedením v dopoledních hodinách zaměřili na reakční, akcelerační rychlost, odrazovou a dynamickou sílu, odpoledne pak zejména na funkční sílu,“ komentuje Musil. Hráče pochválil, s jakým nasazením během kempu pracovali, především některé mladší. „Doufám, že budou v tomhle nastavení pokračovat i v průběhu celé sezony,“ přeje si.

Hanáky v přípravě po duelu s reprezentací Slovinska do 19 let dvakrát prověří zlínští Tigers a jednou Břeclav, Blansko a Znojmo. Poslední srpnovou sobotu navíc odehrají domácí turnaj, pro který prostějovský klub o soupeřích jedná.


„Přípravné zápasy napoví, s jakými ambicemi půjdeme do ligy. Současný tým bychom ještě rádi doplnili o několik hráčů,“ informuje Musil. „Cíle jsou vždy nejvyšší, ale především se chceme soustředit sami na sebe. Budeme dál pracovat na rozvoji každého hráče. Postupnými kroky, prací na tréninku, zápas od zápasu se budeme chtít zlepšovat a uvidíme, na co to na konci sezony bude stačit. Potom si můžeme říct, jestli byla sezona úspěšná, nebo ne,“ shrnuje trenér prostějovského dorostu Pavel Musil.

V Regionální lize dorostu, třetí nejvyšší soutěži, se Prostějov utká s celkem jedenácti soupeři: Boskovicemi, Blanskem, Hodonínem, Technikou Brno, Vyškovem, Znojmem, Velkým Meziříčím, Moravskými Budějovicemi, Warriors Brno, Žďárem nad Sázavou a Velkou Bíteší.

Jednotlivé týmy se v základních skupinách utkají systémem třikrát každý s každým a jednou také s protivníky z územně nejbližší skupiny. Dohromady 24 nejlepších celků postoupí do čtyř šestičlenných vyšších nadstaveb, kde systémem dvakrát každý s každým (jednou doma i venku) odehraje deset zápasů. Výsledky z první části se započítávat nebudou. Vítězné týmy z nadstavbových skupin si to ještě rozdají v šesti kolech dvakrát každý s každým (jednou doma i venku). Nejlepší družstvo pak přímo postoupí do Ligy dorostu.

Celky, které do vyšší nadstavby nepostoupí, čeká v nižší nadstavbové skupině pět až devět utkání. Ani tady nebudou hrát roli výsledky z první části soutěže.

Soupiska dorostu SK Prostějov 1913 (stav k 8. 8. 2023)

Brankáři: Antonín Štourač (ročník 2007), Matěj Šišma (2007), Kristián Rychlý (2007), Anna Horáková (2008)

Obránci: František Fröml (2008), Jan Kaláb (2007), Šimon Palánek (2007), Filip Vrba (2008)

Útočníci: Jakub Fiala (2008), Aneta Florýková (2008), Jakub Klíma (2008), Šimon Klusák (2008), Jakub Kumstát (2009), Samuel Kutmon (2007), Tomáš Marek (2007), Tomáš Mlčoch (2007), Jakub Mudrla (2007), Tomáš Palánek (2008), Filip Pekr (2007), Adam Pítr (2007), Tadeáš Podroužek (2008), Petr Pospíšil (2007), Štěpán Rais (2008), Ondřej Špunar (2007), Radim Vitásek (2008)

Hlavní trenér: Pavel Musil. Skills kouč: Filip Smejkal

 
Aktuální články
SIDA Cup 2024: Púchov ani jednou neprohrál, Prostějov bere bronz

Uplynulý dubnový víkend patřil na prostějovském zimním stadionu tradičnímu turnaji SIDA Cup. Pohár pro vítěze si tentokrát odvezl...

 
Za poznáním chodidla. Klub uspořádá seminář pro rodiče hráčů

Ve čtvrtek 8. února od 17:00 hodin se v prostorách šatny ročníku 2016 na Zimním stadionu v Prostějově uskuteční seminář s názvem „3D...

 
Týden hokeje SK Prostějov 1913 si nenechalo ujít 45 dětí

Také v roce 2024 se hokejový klub SK Prostějov 1913 zapojil do tradiční akce Týden hokeje, která patří do dlouhodobého projektu s názvem...

 
Přijďte ve středu 17. ledna na ZS v Prostějově na akci Týden hokeje
 
SK Prostějov 1913 přeje hezké Vánoce
 
Trénink přípravky v netradičním čase! Za dětmi dorazí Mikuláš
 
Halloween na ledě! Prostějov chystá zábavu pro nejmenší
 
Vše o hokejovém klubu SK Prostějov 1913 na jednom místě!
 
Puky pomáhají! Podpořte prostějovskou mládež nákupy v Kauflandu
 
Jeden vyniká na ledě, druhý baví kabinu. Přeji si zdravý klub, říká Smejkal
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 25.08.2024
SK Prostějov 1913 - Turnaj
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS