Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě

24.02.2023 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

V rámci pátého kola Regionální ligy juniorů skupiny o umístění čekalo už v pátek večer na hokejové eskáčko domácí představení, čímž odstartovali víkendový program mládeže SK 1913. A svěřenci kouče Michala Janečka jej začali na výbornou, kdy se jim podařilo i podruhé v rámci této grupy proti soupeři z Velkého Meziříčí zvítězit. Diváci se dočkali hned jedenácti branek. Kromě druhé poloviny první části navíc prostějovští mladíci v zápase dominovali a jejich výhra byla zcela zasloužená.

Do utkání vstoupili domácí hráči velmi aktivně a diktovali tempo hry. Už v prvních minutách si připsali řadu zajímavých šancí a poprvé se jim podařilo pozměnit skóre v páté minutě. K puku před brankou se dostal nepokrytý kapitán Tábor a poslal domácí do vedení – 1:0. Po vstřeleném gólu se situace na ledě příliš neměnila a čekalo se, kdy Prostějov svůj náskok dokáže navýšit. To se zdařilo ve 13. minutě, kdy stál na konci pěkné akce domácích Šenk, který zvládl zakončení – 2:0. Dvě branky a dobrý pohyb ale domácí hráče uklidnil až moc a najednou to byli hosté, kteří začínali mít herně navrch ve všech aspektech. První vážnější akce ještě vyřešil brankář Přecechtěl za pomoci obrany, ale v 17. minutě už byl i on krátký na ránu Čameka, který tak snížil nepříznivý stav – 2:1. Ani inkasovaná branka SK1913 neprobrala a Velké Meziříčí v poslední minutě dokázalo srovnat díky Viktorinovi – 2:2. Víc už se toho do konce třetiny nepodařilo.

Ve druhé dvacetiminutovce se utkání vrátilo do kolejí prvních minut a eskáčko bylo znovu aktivnějším celkem. A stejně jako v první části potřebovali domácí k první brance pět minut, kdy se podruhé v utkání prosadil Šenk, který objel branku a dokázal najít mezeru u přední tyče brankáře – 3:2. Hosté ale hned o tři minuty později dokázali znovu srovnat a začínalo se tak zase od začátku – 3:3. Od druhé poloviny duelu se Prostějovu podařilo znovu dostat do vedení a tentokrát už jej nepustil. Čtvrtá branka v hostující kleci mohla být opravdu významná, protože domácí kapitán Tábor si dovolil zkusit kličku takzvanou „Michigan“ a moc mu nechybělo, aby se radoval. Brankář ale včas situaci přečetl, ovšem na následnou dorážku Koutného už neměl nárok reagovat – 4:3. Svěřenci trenéra Janečka pokračovali v aktivitě a díky tomu si vynutili i přesilovku, kterou dokázali potrestat hned po třinácti sekundách a Šindler poslal eskáčko znovu do dvoubrankového vedení – 5:3.

Ve třetí části se tlak hostů nekonal. Hra na pouhé dvě pětky se totiž jasně projevila a bylo jasně znát, na které straně je více sil. Definitivní zlom soupeře přišel v 44. minutě, kdy se uvolnil Kudláček a zvýšil náskok domácích – 6:3. V 49. minutě se stal druhým dvoubrankovým střelcem domácí Koutný, když byl na konci akce po chybě brankáře a neměl už moc starostí uklidit puk do branky – 7:3. Jasné vedení už znamenalo, že i Prostějov zatáhnul za brzdu, a i hosté se dostávali více do hry. Brzy mohli i snížit, ale poskakující puk zůstal před brankou. Meziříčí si vyzkoušelo i přesilovku, ale tu brzo zhatilo oplácení. Vylepšení skóre se však hosté přeci jen dočkali, kdy brankáře Přecechtěla překvapil rychlou střelou po vhazování ve vlastním oslabení Vildomec – 7:4. Více už se ale ani přes ještě jednu přesilovku hosté nedočkali a stejně tak dopadli i akce domácích, kteří ale mohli po závěrečném hvizdu oslavit zasloužené vítězství a další body do tabulky.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku

 
Aktuální články
Zápasy
JUNIOŘI | neděle 24.09.2023, 14:15
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | čtvrtek 28.09.2023, 18:30
Berani Zlín - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 01.10.2023
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
JUNIOŘI | neděle 08.10.2023, 12:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - SK Prostějov 1913
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS