Trenér 9. třídy: Chceme rozvíjet kreativitu hráčů i opomíjený program

12.08.2023 | Petr Komárek

Jednotlivé kategorie hokejistů SK Prostějov 1913 se postupně chystají na novou sezonu. Hlavní trenér 9. třídy Adam Wind otevřeně vyjádřil nespokojenost s letní přípravou. Podle jeho slov je to přitom jedna z důležitých součástí ledního hokeje. Nadcházející ligový ročník bere jako další prostor, jak své svěřence posunout. V souladu s programem Positive Youth Development chce rozvíjet jejich silné stránky, schopnosti a přirozený potenciál.

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?
Odpovím zeširoka a dám do toho trochu vědy. S letní přípravou bývá většina týmů a trenérů spokojena, říká se, jak se dobře pracovalo, že je výborná parta a podobně. Ale většinou to jsou jen takové hezké řeči, aby se to líbilo hráčům, lidem a tak dále.
Já s letní přípravou spokojen nejsem, neproběhla, jak měla. Docházka byla neučesaná, nestabilní. Bohužel začal převládat názor, že letní příprava není důležitá. Ale já říkám, že je součástí ledního hokeje a nelze ji stavět jako nejdůležitější, nebo stejně důležitou, nebo už nepotřebnou. Je jednou ze součástek ledního hokeje, vše musí být v harmonii, vyvážené. Nic nelze stavět ve výchově na jednu či druhou kolej, vše je důležité a musí být vyvážené. Hráči, kteří pravidelně trénovali, se mohli naučit určité věci, jak pracovat, a připravili se, jak nejlépe mohli. Lední hokej jde dopředu stejně jako vše okolo nás a změny jsou na každém kroku. Ovšem ten, kdo je vidět chce, musí absolvovat všechno, pokud chce udělat potřebné kroky k úspěchu.

Co hráčům přinesl letní kemp?
Přinesl to, že jsme byli v blízkém kontaktu a měli na sebe a celkově na všechno více času. Mohli jsme se více poznat. Kluci byli dvakrát denně na ledě, měli výborně připravené tréninky na suchu od kondičního trenéra, který své práci velmi rozumí. Když to shrnu do pár bodů, co přinesl, tak určitě: větší kontakt, více ledu a celkové zaměření se na detaily. Ale cíl je vždy poznání a více tréninku v ten daný den.

S jakými ambicemi a cíli jdete do sezony?
Trochu přežitá otázka, co se týká mládeže, ale dobře, odpovím znovu zeširoka. Ve svém světě se snažím vnímat sezonu jako jeden z mnoha dílků k výchově hráčů. Přípravu do budoucna. To máte jako ve škole, v první třídě se snažíte, aby dítě bylo připraveno do třídy druhé, a tak dále. Takhle vnímám sezonu mládeže, jako jeden další rok k posunu dopředu. Cíl je tedy každým dnem být lepší, posouvat hráče dopředu a tím pádem i pomoci klubu. Chceme v každém utkání podat nejlepší výkon, vidět prvky, které se snažíme učit. Nechat hráče v tréninku i v utkání projevit svou kreativitu, umět být lídrem, umět ten zápas třeba rozhodnout. Závěrem určitě chci nadále rozvíjet program, který je strašně důležitý, a to Positive Youth Development – v překladu, rozvíjet v mladých lidech silné stránky, schopnosti a přirozený potenciál. To se strašně zanedbává, lidé to moc, nebo skoro vůbec neznají. Mladí lidé se berou jako další budoucí pracovní síla, která má plnit pokyny nekompetentních lidí.

Průběh soutěže

Prostějovští deváťáci se v základní skupině Ligy devátých tříd střetnou s Olomoucí, Uničovem, zlínskými Tigers, Kroměříží, Blanskem a Boskovicemi. Pokud budou figurovat mezi šestnácti nejlepšími týmy po první fázi soutěže (vítězi devíti základních skupin nebo sedmi nejlepšími celky na druhých místech), postoupí do jedné ze čtyř čtyřčlenných skupin ve vyšší nadstavbě. Tady by odehráli šest zápasů (s každým soupeřem jednou doma i venku). Výsledky z první části ligy by se jim nezapočítávaly. Vítězná družstva z jednotlivých skupin pak vytvoří dvojice – vítěz skupiny A proti vítězi skupiny B a vítěz skupiny C proti vítězi skupiny D. V sériích budou muset získat tři výhry, vítězové postoupí do extraligy 9. třídy.

V přípravě se Prostějov utká s Břeclaví, Scorpions Brno a dvakrát s Blanskem. V neděli 27. srpna navíc odehraje domácí turnaj, kde změří síly se Šumperkem, opět s Blanskem a také s Velkým Meziříčím.

Neúplná soupiska 9. třídy SK Prostějov 1913 (stav k 12.8.2023)

Brankář: Jan Marek (2009)

Obránci: Tobiáš Kapec (2009), Miroslav Ožvoldík (2009), Jakub Procházka (2009), Šimon Selinger (2009)

Útočníci: Nicolas Bross (2009), Adam Danko (2009), Jakub Dvořák (2009), Vojtěch Frelich (2009), Štěpán Grygárek (2010), Dominik Kovář (2009), Nicolas Kučera (2009), Jakub Kumstát (2009), Lukáš Prášil (2010), Patrik Šoustal (2009)

Hlavní trenér: Adam Wind. Asistent trenéra: Pavel Musil. Kondiční trenér: Jiří Jurtík. Skills kouč: Filip Smejkal

 
Aktuální články
Puky pomáhají! Podpořte prostějovskou mládež nákupy v Kauflandu

Podpořte naši hokejovou mládež v souboji o hodnotné ceny, které si pro mladé hokejové talenty připravil Kaufland ve své inciativě na...

 
Jeden vyniká na ledě, druhý baví kabinu. Přeji si zdravý klub, říká Smejkal

Jednotlivé kategorie hokejistů SK Prostějov 1913 se chystají na novou ligovou sezonu. Na mladší žáky z páté třídy, kde figurují...

 
Na klucích vidím velkou chuť vyhrávat, těší kouče mladších žáků

Jednotlivé kategorie hokejistů SK Prostějov 1913 se postupně chystají na novou sezonu. Mladším žákům neboli 6. třídě na konci září...

 
Chci, aby si děti hokej zamilovaly, hlásí trenér starších žáků
 
Dorost má nového kondičáka. Přenese nasazení do sezony?
 
Síla juniorky? Šikovní útočníci. Doufám, že se projeví, říká kouč
 
Na stadionu bude živo. Proběhnou turnaje juniorky, dorostu i 9. třídy
 
Prostějov opět zorganizuje tradiční prázdninové příměstské kempy
 
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro
 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo
 
Zápasy
JUNIOŘI | neděle 24.09.2023, 14:15
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | čtvrtek 28.09.2023, 18:30
Berani Zlín - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 01.10.2023
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
JUNIOŘI | neděle 08.10.2023, 12:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - SK Prostějov 1913
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS